Gündem

Ölmeden Önce Yaşamak İsterdim

Yaşamak isterdim

Hayatımızı kafamızı kaldırmadan yaşıyoruz. Oysa ki hayatımız boyunca ne için çabaladığımızı bildiğimizi zannederek yaşıyoruz. Kimimiz para için kimimiz ise aşk için,  bazıları sevdikleri için veya mutluluk için olduğunu düşünüyor. Kim bilir belki de çaba sarf ettiğimiz şeylerin bizlere en ufak bir faydası yok.

     Kimimiz sırf havalimanına yakın diye yeni bir ev alıyor. Kimimiz “Günlerdir senin gelmeni bekliyordum.” diyerek sahip olduğu arabasının üst modelini alıyor. Kimimiz ” Ya öf! Çok eskidi bu.” diyerekten on sekizinci  ayakkabısını alıyor veya “Oh çok şükür. Patron bugün bonkör. Bizim bakkala uğrayayım da çocuklara çikolata alayım.” diyor…

     Ama işin esasında hepimiz yanlışın doğru olduğu pislik içerisindeki bir gezegende tam anlamıyla zevk alıp yaşamaya çalışıyoruz (ölmeden önce!). Bir kısmımız geçmişinden ders alıp geleceğini tıpkı kendisine vasiyet edildiği gibi şekillendirmeye devam ediyor. Bir kısmımızda hayatın acı gerçeğine aldırış etmeden hayatına devam ediyor. 

    Her şeyden önce kendimizle olan kavgamız önce bize ve sonra çevremize zarar veriyor. Kendimize vermemiz gereken sadakati, sevgiyi, saygıyı, ihtirası başkalarına vermeye başladığımız zaman hem kendimizi bitiriyor hem de yaşama dair hevesimiz kaçıyor.

     Ölmeden önce yaşamak istiyorsak eğer önce kendi içimizde aşkı bulup çevremize neşe katmalıyız.


Yazarımızın diğer yazılarını görmek için tıklayınız…

Yazar Detayları
Yazarımız bilgilerini henüz girmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir